Medlemsinloggning
Toggle navigation
Hem
Om Rotary
Rotary Sverige
Rotary Zon 17-18
Rotary International
RI-presidenter och Tema genom åren
Bli medlem
Rotarys nätverk
Rotary Norden - medlemstidning
Rotary Magazin - medlemstidning
På gång...
Distriktet
Klubbar i distriktet
Sök Medlem/Klubb
Distriktsfunktionärer
Distriktskonferensen med årsmöte 2023
Guvernörens Månadsbrev
Nya Distriktet 2395
Arkiv
Distriktsdagen med PETS Mars -22
Distriktskonferensen med årsmöte 2020
Distriktskonferensen med årsmöte 2021
Distriktskonferensen med årsmöte 2022
Guvernörens månadsbrev 2021-22
Guvernörens månadsbrev 2022-23
Guvernörens månadsbrev 2020-21
Gemensamt vattentema våren -21
Kommittéer
The Rotary Foundation (TRF)
Rotary Friendship Exchange (RFE)
Rotary Leadership Institute (RLI)
Rotary Youth Exchange (Ungdomsutbyte)
Våra fonder, stiftelser och program
Lagrådet
Support
Support till klubbarna
Karusellbilder för CR
Rotarybilder
Vårbilder
Sommarbilder
Höstbilder
Jul- vinterbilder
Logotyp 2023-24 (anv. efter 2023-07-01)
Logo med text under, sve
Logo med text höger, sve
Ekonomi
Blankett för ekonomiska utlägg i D2400
Blankett för ekonomiska utlägg i D2395
Rotarys Officiella valutakurs
Färdiga föredrag
Profilprodukter
Rotaryförkortningar
My Rotary
Rotary Procedurhandbok 2022 sve
Rotary publikationer på svenska (inloggning i MyRotary krävs)
Rotary utbildning på svenska (inloggning i MyRotary krävs)
Kontakta oss
Sök
District Organization Chart with Photos
Byt till listvy
<< Föregående år
År: 2021-2022
Nästa år >>
District Governor
Bengt Jansson
District Governor
Ängelholm-Bjäre
District Executives
Agneta Råberg
Immediate Past Distr Governor (IPDG)
Växjö
Peter Glimvall
District Govenor Elect (DGE)
Karlskrona-af Chapman
Magnus Uvenfeldt
Distict Govenor Nom. (DGN)
Halmstad-Norre Port
Magnus Johansson
Distriktssekreterare
Ängelholm-Bjäre
Magnus Liljenberg
Distriktsskattmästare
Ängelholm-Bjäre
Madeleine Eidmark
Distriktskonferensgeneral
Ängelholm-Bjäre
District Officers and Directors
Magnus Jönsson
Executive Secretary
Örkelljunga
Magnus Jönsson
Distriktets IT-Samordnare
Örkelljunga
Malin Andersson
Ordf. utbildningskommittén
Ängelholm-Bjäre
Sven Westhoff
Ordf. finanskommittén
Växjö St Sigfrid
Birgitta Rydztröm
Kommunikatör, ordf.
Växjö
Frederik Svärd
Medlemskommitté
Ljungby
Elisabeth Hamilton
Lagrådsrepresentant
Karlskrona-af Chapman
Gun Klevås
Kontaktperson RFE
Kristianstad-Nova
Lindy Olofsson
Kontaktperson Ungdomsutbyte (DC)
Karlskrona
Peter Althini
Kontaktperson Rotary Peace Center
Karlskrona-af Chapman
Annica Hansson Borg
Kontaktperson Rotary Doctors
Hässleholm
Assistant/Area Governors
Camilia Qvist
Blekinge
Karlshamn
Elisabeth Strokirk
Halland
Halmstad-Tylösand
Marie Abrahamsson
Kronoberg
Lessebo-Hovmantorp
Lisbeth Norrby
NÖ Skåne
Kristianstad-Gärds
Elisabeth Kullenberg
NV Skåne
Ängelholm